Вiнницький нацiональний технiчний унiверситет
Центр IT технологiй
i захисту iнформацiї
 
Iсторiя компанiї Cisco Systems
   Історія заснування однієї з найбільш успішніших комп’ютерних компаній Cisco Systems пов’язана з діяльністю засновниці – Санді Лорнер.

   Санді Лорнер народилась у 1955 році у Фініксі. В 9-ти річному віці вступила до місцевого 4-H клубу, що на зразок скаутського руху за сільськогосподарським напрямком. Після завершення навчання у школі Санді півтора року пропрацювала у банку, після чого вирішула перейти до Каліфорнійского державного університету, де вивчала два роки прикладну економіку та вперше сіла за термінал мейнфрейму IBM-360. У 1977 році вона перевелась до Стенфорду, змінивши спеціалізацію на обчислювальну математику. Там же вона зустрічала свого майбутнього чоловіка і компаньона – Леонарда Босака.

   Отримавши дипломи, молода сім’я залишилися в університеті. Босак очолив обчислювальну лабораторію факультету Комп’ютерних наук, Санді зайняла аналогічну посаду у Висшій школі бізнесу. На той час найбільш актуальною проблемую локальних обчислювальних мереж Стенфордського університету було розрізнення та обробка різнопротокольних даних. І, відповідно, Босаку приходить геніальний спосіб вирішення данної проблеми – створення програмного забезпечення, що моментально конвертувало б дані з одного протоколу в інший і при цьому забезпечувало маршрутизацію в мережі. Плюс високошвидкістний вузькоспеціалізований мікрокомп’ютер, що в десятки разів був би дешевший на відміну від традиційних машин, що займалися процесом маршрутизації. Подружжя вносять у заставу свій власний будинок для заснування нової компанії – San Francisco Systems, і скорочуют назву до cisco. Вони платять заробітню платню з власної кредитної картки. Коли закінчуються кошти, Санді вирішує піти працювати системним адміністратором у компанію Schlumberger, продовжуючи приділяти cisco увесь вільний час. Подружжя проектує обладнання у спальні, збирає його у вітальні і тестує на кухні. На початку 1986 року продається перший маршрутизатор. „Давати покупцю те, що він бажає, а не те, що він повинен мати, на думку продавця”, - ось, що довгі роки відрізняло компанію від більшості конкурентів.

   В штаті щойнозаснованої компанії 9 чоловік: інженери, програмісти, і жодного продавця. Усі замовлення, які у більшості випадків були для університетів, розміщалися у Інтернеті. Першу друковану рекламу Cisco поблікує лише у 1992 році! Компанія зростає разом з Інтернет, а Інтернет розвивається завядки технологіям Cisco. Першим інвестором Cisco був Дон Валентіне, який до цього фінансував компанії Apple та Oracle, вклавши у компанію 2,5 мільонів доларів у обмін на третину уставного капіталу (доля інвестора перевищує согодні 7 мільярдів).

Про компанiю Cisco Systems

Про навчальнi академiї Cisco Systems

Iсторiя компанiї Cisco Systems

Публiкацiї про компанiю Cisco Systems
© ЦIТЗI ВНТУ, 2007